Brazília nem kér az amazóniai tűzoltásra szánt 20 millió dolláros gyorssegélyből
Bolsanaro elnök szerint inkább fordítsák a G7-államok a pénzt az európai erdők újratelepítésére.
Bolsanaro elnök szerint inkább fordítsák a G7-államok a pénzt az európai erdők újratelepítésére.
A brazil elnök Twitter-bejegyzésében óva intette a nagyhatalmakat attól, hogy beavatkozzanak Brazília belügyeibe. Tette mindezt azután, hogy Emmanuel Macron bejelentette: a hét legfejlettebb ipari ország 20 millió dolláros azonnali segélyt nyújt az amazóniai tüzek megfékezésére.
Több száz újabb helyen észleltek erdőtüzeket szombaton az Amazonas vidékének mintegy három hete lángoló dzsungelében a hivatalos adatok szerint.
A nemzetközi nyomás hatására Brazília elnöke pénteken engedélyezte, hogy a hadsereg is közreműködjön az amazóniai esőerdőtüzek megfékezésében.
Ég és csak ég a bolygó tüdejének is nevezett brazil esőerdő, a tűz pedig már nagyon messziről is jól kivehető. Mi lesz ennek a vége?
A francia elnök szerint nemzetközi válsághelyzet áll fenn.
Nem tud mit tenni a brazil elnök, csak a civil szervezeteket hibáztatni.
Minden korábbi rekordot megdöntött Brazíliában az erdőtüzek száma, s több várost, köztük Sao Paulót is elborította a füst. A sűrű ködre emlékeztető füsttengerről videó is készült.
A szigetországot napok óta áztatják heves esők, és a hatóságok szerint félő, hogy országszerte komoly földcsuszamlások következnek be. Egy évvel korábban, amikor hasonló természeti katasztrófa sújtotta az országot, a kormányt azzal vádolták, hogy késlekedett az evakuálással, és ezért halt meg több mint kétszáz ember.
Egymást érik a természeti katasztrófák, melynek hátterében sokszor emberi mulasztás áll, ezekre hívja fel a figyelmet a Spektrum tíz részes dokumentumfilm sorozat a Vörös riasztás, mely földünk legvadabb időjárási szélsőségeit mutatja be. A csatorna ígérete szerint a sorozat nem csak a problémákra, hanem a megoldási lehetőségekre is hangsúlyt fektet.
Gyerekek is vannak az áldozatok között, a megyei seriff nem emlékszik hasonló pusztításra.
A természeti katasztrófák hírnökeinek tartott, ritkán látható mélytengeri teremtményeket, szíjhalakat fogtak ki halászok a japán Okinava sziget közelében.
A Vezúv kitörése i. sz. 79-ben csaknem kétezer ember halálát okozta Pompejiben és Herculaneumban. De sokan elmenekültek, és egy új kutatás azt derítette fel, hogy hol telepedtek le az után, hogy az otthonuk hamuvá lett.
Szokatlan módon vezetnek fel egy közelgő tartalmi bővítést a Fortnite a fejlesztői.
Legalább hárman életüket vesztették, és 172-en megsérültek. A tornádó helyi idő szerint vasárnap este csapott le a karibi szigetországra.
Év végén tombolt a vihar, korábban kevesebb áldozatról számoltak be.
Földrengés rázta meg éjjel 3 óra 19 perckor a szicíliai Catania térségét, nem hivatalos adatok szerint tíz ember sérült meg, egy 80 éves férfit összedőlt lakóháza romjai alól emeltek ki.
Hétfő este 373-ra nőtt azok száma, akik a szombati indonéziai szökőár miatt vesztették életüket. A sérültek száma meghaladja az 1450-et és legalább 128 embert tartanak nyilván eltűntként – közölte a szigetország katasztrófavédelmének szóvivője, Sutopo Purwo Nugroho.
A Civilization VI második kiegészítőjében a természeti erőkkel, például a globális felmelegedéssel is meg kell küzdeniük a felhasználóknak.
Az 1970-ben évente 100 időjárással összefüggő katasztrófa miatt kellett intézkedniük a segélyszervezeteknek, tavaly ez a szám már elérte a 400-at.